DOLAR 8,1189
EURO 9,7766
ALTIN 464,269
BIST 1365,27
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Erzurum 21°C
Gök Gürültülü

İş dünyasının öncü isimleri kahvaltılı toplantıda bir araya geldi

08.03.2019
A+
A-

Toplantıya ev sahibi sıfatıyla Erzurum Ticaret Borsası (ETB)Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Erzurum MÜSİAD Şube Başkanı Fuat Demir, Erzurum Ticaret Odası (ETSO) Başkan Yardımcısı Muharrem Özdemir, Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (ESOB) Başkan Vekili Fatih Çiftçi, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Genel Sekreteri Murat Karapınar, 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, Atatürk Üniversitesi Ata Teknokent Genel Müdürü Doç.Dr. Ersin Karaman, Erzurum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akgüloğlu, Erzurum Ziraat Odası Başkanı Şahset Karaman, Erzurum Sivil Toplum Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güvenli katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tebrizkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen ve şehrin önde gelen Sivil Toplum kuruluşları (STK) Temsilcileri le iş sektörünün önde gelen isimleri kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda Başkan Oral Erzurum’un kalkınması, gelişmesi için birlik olmanın önemine dikkat çekerek, Erzurum ekonomisinin gelişmesi ve daha güçlü olması için ortak hareket etmenin önemine vurgu yaptı.

Başkan Oral: “Şehrin öncelikli sorunlarını ön plana çıkarmalıyız”

REKLAM ALANI 8

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral toplantıda yaptığı konuşmada, şehrin gelişmesi, kalkınması ve öncelikli sorunlarını belirlemek için toplandıklarını belirterek, “Geçtiğimiz ay MÜSİAD Erzurum Şubesi tarafından ilkini yaptığımız ve bugün ikincisini yapmak için toplandığımız kahvaltılı toplantımıza hoş geldiniz. Önceliğimiz Erzurum. Bugün burada ilimiz adına ne gibi adımlar atabiliriz, ne gibi çalışmalar yapabiliriz bunları muhatapları ile istişare edeceğiz. Ekonomik kalkınma literatüründe mevcut kaynakları yönetmek ve devamlılığını sağlamak amacıyla geleneksel, gelişmeci ve yapısal yaklaşımları birleştirme eğilimi göstereceğiz. Tabiri caizse üzerimizdeki ölü toprağını da atacağız. Esnafın, sanayicinin, vatandaşın hepsinin bir sorunu var. Bizler bu sorunları burada konuşarak, istişareler yaparak, siyasi muhataplarına iletmek istiyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımızın ve üniversitemizin değerli temsilcileri burada. İlimiz için bir araya geldiğimiz ve Erzurum için birlik olduğumuzu gösterdiğimiz en güzel örnek olan bu toplantıların devamından yanayız. İnşallah İlimizin Tarımına, Ekonomisine, hayvancılığına bir katma değer sağlayabilirsek ne mutlu bizlere.” dedi.

Demir: “Bu şehirde ciddi bir beraberliğe ihtiyacımız var”

MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Fuat Demir ise “Bu şehir ciddi bir birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu nedenle bu gün burada sizlerle bir araya geldik. Şimdi biz burada tüm iş adamları, STK’lar, yöneticiler bir araya gelip, sorunları tespit edip, sorunlar üzerine çözümler üreteceğiz. Bu yolda yatırım alanında çalışmalar yapma gayesindeyiz.” dedi.

Başkan Akgül: “Vatandaşın korunması noktasında adımlar atmalıyız”

Erzurum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akgüloğlu ise ekonomik sıkıntıların hem vatandaşı, hem esnafı zorladığını belirterek, “Vatandaşın dolayısıyla esnafın vergi noktasındaki yükümlülükleri çok ağır. Sermaye darlığının hissedildiği bir ortamda, vatandaşın ve esnafın korunması için bir takım çalışmalar yapılmalı. Bugün burada birlikte ortak bir akıl çıkarmalıyız.” dedi.

Başkan Ergüney: “STK”ların bir araya gelmesi Erzurum için güzel bir tablo”

1.Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney ise STK”lar olarak bugün burada Erzurum için güzel bir tablo oluşturduklarını ifade ederek “Birlikten kuvvet doğar. Bizler bunun farkındayız. Bunun içinde ortak sorunlar belirlemeliyiz. Kendi kurumlarımızın sorunlarını değil Erzurum’un sorunlarını bugün burada tartışmalıyız. Çıkacak sonuca göre de ortak fikir ve beyanları belirleyip, siyasilerimize bu konuları tüm detayları ile aktarıp, bunların takipçisi olmalıyız” şeklinde konuştu.

ESTP Başkanı Güvenli: Doğu adımlar atılmalı

Erzurum Sivil Toplum Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güvenli, STK işbirliğinin önemine vurgu yaparak, “Erzurum’un bir önceliği olmalı. Bugün burada Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerin bir araya gelmesi şehrin kalkınması noktasında önemli bir adım. Şehrin dinamiklerinin Sivil toplum kuruluşlarının adımları ile harekete geçtiği aşikârdır. Bu anlamda burada Erzurum için faydalı olabilecek doğru konuları doğru adımlarla yürütmemiz lazım. İlimize 300 km mesafede olan 4 ülke var. Bunların potansiyelinden neden yararlanmayalım.” dedi.

Doç.Dr. Karaman: “Sürdürülebilir bir ekonomiyi amaçlamamız lazım”

Atatürk Üniversitesi Ata Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Ersin Karaman ise ekonomik anlamda sürdürülebilir bir çalışma yapılmasının Erzurum’un ticari ve ekonomik anlamda kalkınma reçetesi olacağını ifade etti. Doç. Dr. Karaman “STK, üniversite işbirliğini önemsediğimizi her toplantımızda vurguluyoruz. Bugün burada bunun çok güzel bir örneği ile karşı karşıyayız. Erzurum’a ne yapılabilir, Erzurum’u dijital bir yapıya nasıl sokabiliriz nasıl bir dönüşüm yapabiliriz bunları konuşalım. Ortak amacımız üst bir akıl ile olumlu çalışmalar yapmaktır” dedi.

REKLAM ALANI 5
REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.